Valencia - poročilo

V ranih jutranjih urah (ali pa pozno večernih, kakor za koga) se je v soboto, 18. aprila odpravila odprava slovenskih culejev na tekmo v Barcelono, tekmo proti vedno neugodni Valenciji, ki nas je v prejšnjih letih znala dobro namučiti. Šlo je za prvi organiziran izlet Penye z letalom, vsi prejšnji so bili kopenski, avtobusni.

35 se nas je odpravilo iz Slovenije v Bologno, od koder smo leteli proti Barceloni, več kot 10 pa jih je že čakalo v Barceloni, saj so se odpravili prejšnji dan ali pa v svojem aranžmaju. Ker smo v Barcelono prispeli prišli komaj nekaj ur pred tekmo, smo utegnili le nekaj pojesti in takoj nato na stadion. Tekma je bila napeta, Valencija odlična, v prvem polčasu smo trepetali za naše, na koncu pa se je vse srečno izšlo. Po tekmi smo nekateri obiskali tudi rokometni spektakel in videli gladko zmago Barcelone nad Zagrebom (43:21), drugi pa so se odpravili v Barçin Megastore in od tam seveda s polnimi vrečkami robe. V bližini stadiona je klub odprl stojnice, v čast praznika St. Jordija, na katerih so prikupne hostese delile vrtnice za dame in knjige za gospode. Dragoceno darilo – enciklopedija vseh igralcev kluba, od ustanovitve do danes, je romalo tudi v našo prtljago.

Vrhunec večera je bilo druženje z enim od najboljših igralcev košarkarskega kluba Barcelona Regal, našim zvezdnikom, Boštjanom (Bokijem) Nachbarjem, ki nas je prijazno sprejel in potrpežljivo odgovarjal na vsa naša radovedna vprašanja. V spomin smo mu poklonili polo majico našega društva, on pa nam je podaril zastavico kluba, s podpisi vseh igralcev Barcelona Regal in svoj originalni dres, ki ga je tudi sam podpisal. Oba spominka bosta romala v našo zakladnico, ki se že pridno polni. Boki se je izkazal za zelo odprtega, prijaznega in skromnega človeka in vedno bomo radi navijali zanj, upajmo v dresu našega kluba tudi v naslednji sezoni.

 

 

 

V nedeljo je bil prost dan za oglede mesta. Izkazal se je naš lokalni vodič Blaženko, ki je nekatere člane popeljal po 15 kilometrskem obhodu enega najlepših mest na svetu in jim sproti pripovedoval o vsaki turistični znamenitosti posebej. Večer je bil namenjen druženju in pripovedovanju zgodbic o zgodovinskih tekmah, ob pivu in bocadillosih. Naslednji dan, ponedeljek, je bil posvečen šopingu, spraznili smo nekaj botig, popoldne pa na letalo nazaj proti Trevisu in nato z avtobusom v Slovenijo.

Druga večja (po Malagi 2013) organizirana odprava naše Penye v Meko nogometa se je izkazala za zelo uspešno, navkljub manjšim zapletom in nevšečnostim. Pot in bivanje sta v dobri družbi minila hitro in kmalu (upamo) bomo zadevo ponovili. Vabljeni vsi člani Penye, culeji in navijači FC Barcelone.

VISCA EL BARÇA!!

 

Lestvica

Team
Played Points
1 FC Barcelona 25 63
2 Atletico Madrid 25 55
3 Real Madrid 25 54
4 Villarreal 25 49
5 Sevilla 25 41
6 Celta de Vigo 25 38
7 Eibar 25 36
8 Athletic Bilbao 25 35
9 Real Sociedad 25 33
10 Deportivo 25 32
11 Valencia 25 31
12 Málaga 25 31
13 Real Betis 25 27
14 Getafe 25 26
15 Rayo Vallecano 25 25
16 Espanyol 25 25
17 Sporting Gijon 25 24
18 Las Palmas 25 21
19 Levante 25 20
20 Granada 25 20

Politika piškotov